Stiu, a venit toamna si odata cu ea si traditionala curatenie in dressing, momentul ala in care iti dosesti hainele subtiri si scoti la inaintare paltoanele si plovarele. Eu zic sa nu te pripesti! Sunt foarte multe piese de vara pe care le poti folosi si in sezonul rece: de la tricouri si maieuri purtate pe sub sacouri si pana la rochiile vaporoase, purtate cu un pulover supradimensionat, toate isi merita cu prisosinta locul pe raftul din fata al dressingului si in sezonul rece!

Azi vreau sa vorbim despre rochia aia vaporoasa de vara, pe care ai plimbat-o in vacanta, la mall si in serile caniculare pe la terasa si de care iti vine cu greu sa te desparti. Ghici ce? Nici nu trebuie! Va fi un prieten de nadejde si in sezonul rece, in special in perioada asta, cand ba e frig, ba e cald, cand adie vantul si nu stii cum sa faci sa nu dardai si sa fii si trendy in acelasi timp.

Ia cel mai pufos plovar supradimensionat din garderoba si arunca-l strategic peste rochia ta vaporoasa. Adauga o pereche de bocanci, 3-4 coliere si, de ce nu, chiar si o palarie si esti gata! In loc de rochie vaporoasa, poti foarte bine folosi si o fusta lunga. Efectul este asemanator.

Daca inca nu ai o rochie vaporoasa, sunt sanse mari sa o gasesti printre ultimele articole reduse, cat despre plovarul supradimensionat…vitrinele magazinelor sunt pline, asa ca…spor la shopping!

SHOP THE LOOK:

Dress & sweater: H&M

Summer Hat: Fandacsia

Autumn Hat & shoes: Zara

Belt: Gucci

Bag: Mango

Boots: Humanic

 

13 Comments on Ultima rochie de vara, intaia rochie de toamna!

  1. Pandrea Florina
    26/09/2017 at 1:45 PM (3 months ago)

    Foarte faina tinuta. Imi place cum ai accesorizat o 🙂

    Reply
  2. Denisa
    26/09/2017 at 5:00 PM (3 months ago)

    Ce faina combinatie ai facut intre rochia de vara si cea de toamna. Faine pozele 😊

    Reply
  3. Luca Raluca
    26/09/2017 at 5:07 PM (3 months ago)

    Pozele sunt superbe! Rochia iti vine tare bine! Sa ai o toamna superba!

    Reply
  4. Alecsandra Airam
    26/09/2017 at 8:35 PM (3 months ago)

    Este superba rochia si imi place foarte mult cum ai transformat-o intr-o piesa perfecta pentru o zi calduroasa de toamna.

    Reply
  5. Natalia C.
    26/09/2017 at 10:59 PM (3 months ago)

    Wow ce bine arata. Buna idee. Foarte frumoasă rochia

    Reply
  6. Bianca Ionel
    27/09/2017 at 7:20 AM (3 months ago)

    Imi place mult cum ai adaptat rochita toamnei si mi-ai dat cateva idei foarte bune pentru a combina si eu astfel de rochii.

    Reply
  7. Butterfly
    27/09/2017 at 9:30 AM (3 months ago)

    Imi plac ambele tinute sunt foarte moderne, dar o prefer pe cea de vara pentru ca iubesc vara si urasc toamna, mai ales daca e friguroasa

    Reply
  8. Alexandra Călinoiu
    27/09/2017 at 10:37 AM (3 months ago)

    Îmi plac extrem de mult pozele tale și atitudinea ta! Ținuta este super! <3

    Reply
  9. Ioana
    27/09/2017 at 12:43 PM (3 months ago)

    Rochia e foarte draguta. Imi place mult culoarea! Dar cureaua e absolut PERFECTA! Si eu ma gandesc sa mi-o fac cadou de ceva timp :))) dar inca nu m-am hotarat daca imi iau una ca a ta sau pe cea cu insecte.

    Reply
  10. Adn de Femeie
    27/09/2017 at 12:49 PM (3 months ago)

    Imi plac mult pozele tale. Dar si cum ai combinat piesele vestimentare <3

    Reply
  11. Raluca Brezniceanu
    27/09/2017 at 5:44 PM (3 months ago)

    Foarte dragute outfiturile, ai dovedit cat de versatila este o simpla rochita vaporoasa de vara.

    Reply
  12. ellafairytale
    27/09/2017 at 6:20 PM (3 months ago)

    Frumoasa rochia ta, are o culoare placuta.

    Reply
  13. Daniela Oţet
    27/09/2017 at 7:51 PM (3 months ago)

    Mi-ai atras atenția cu titlul. Trebuie să spun că imi place ceea ce ne-ai prezentat. Pozele, de asemenea, sunt superbe.

    Reply